• +90 212 706 15 16
  • Konum Bilgisi

S.S.S.

S.S.S.


EFT tüm Dünya’da yüz binlerce kişinin başarı ile uyguladığı bir DUYGUSAL özgürleşme TEKNİĞİ’ dir. EFT zihin ve beden sistemlerinin beraber düşünce duygu ve davranışlar arasındaki ilişkiyi ele alan psikoloji dalıdır.

EFT kendimizi ve diğerlerini iyileştirmek ve büyümesine yardımcı olmak için yeteneğimizin bir geliştirilmesidir. Duygusal stres ve onun semptomları olan sağlık, huzur ve ilişkilerle ilgili sorunları çözme çalışmalarında bugünkü mevcut en güçlü araçlardan biri EFT’ dir.
Açılımı Emotional Freedom Technique, yani Duygusal Özgürleşme/Arınma Tekniği olan EFT, binlerce yıldır kullanılan akapunktur ve akuspresurdan temel alan iğnesiz akapunktur yöntemidir. Amerikalı bir klinik psikoloğun ve Amerikalı bir mühendis ve NLP Uzmanının bulduğu bu tekniğin başarı oranı %95tir.

Bilinçaltımız, doğdumuz andan bugüne dek yaşadığımız olayların bıraktığı duygusal izlerden ve kayıtlardan oluşur. Bu yüzden bedenimizin tepkisi duygudan duyguya farklılık gösterir. Örneğin, genel olarak öfkeler midemizde kasılma, bulantı gibi tepki oluşturur. Sevgi, kalbimizde kayıt oluşturur. Kürek kemiği altında tutulmalar cinsel sıkıntılara işaret eder. Bunlara başka bir örnek ise, inatçılık sabitliği, değişime açık olmamayı ifade ettiğinden diz ağrılarına sebep olabilir.

Vücudumuzda bütün organlara ve dokulara ulaşabilen enerji merkezleri vardır. Yukarıdaki örneklerde olduğu gibi, tüm fiziksel ve ruhsal sorunların ve hastalıkların altında, enerji sistemimizdeki tıkanıklıklar yatar. EFT bu tıkanıklıkları ortadan kaldırır. Bu tıkanıklıklar, fiziksel hastalıklara yol açmasının yanı sıra, duygularımızı da etkiler. Yaşadığımız olumlu ya da olumsuz her olay, vücuttaki enerji sistemimizin etkilenmesine neden olur.

EFT teknikleri uygulamasında vücudumuzdaki enerji meridyen noktaları parmak ucu vuruşlarla uyarılır, bu esnada farklı telkin teknikleri kullanılarak, problemlerin nedenleri kökten yüzeye çıkarılır ve ortadan kaldırılır. Böylece enerji sistemimizdeki tıkanmaların yol açtığı öfke, kızgınlık, acı, endişe, stres, korku, kaygı ve diğer duygusal birikimleri yok olur. Geçmişte yaşadığımız travmatik bir olayı hatırladığımızda ortaya çıkan olumsuz duygu, bu ikisini birbirine bağlayan köprü ortadan kalkınca kaybolur.
Şizofreni, bipolar bozukluk ve epilepsi rahatsızlığı olanların seanslardan ve eğitimlerimizden yararlanmaları ne yazık ki mümkün değil. Bu tür rahatsızlıklarda psikolog ya da psikiyatrist denetiminde EFT yapılmasını öneriyoruz.
EFT nin uygulama alanı çok geniştir:

Fobilerden kurtulmak (örümcek korkusu, yükseklik korkusu, toplum önünde konuşma korkusu vb) Bağımlılıklardan özgürleşmek (sigara, alkol bağımlılığı), fiziksel ağrılardan kurtulmak için(sırt, bel ağrıları vb) Geçiş acılardan özgürleşmek (tacize maruz kalma, travmalar vb) için kullanılabilir.

Olumsuz Duygular (Değersizlik, stres, öfke, korku, endişe, acı, üzüntü, suçluluk, güvensizlik, korku, nefret, kıskançlık, fobi, panik atak, depresyon) Olumsuz İnançlar (“Şanssızım, Talihsizim, Yalnızlığa mahkumum, Beceriksizim, Sevilmeye layık değilim, Para geldiği gibi gider, Babana bile güvenmeyeceksin, Bütün erkekler aldatır, Bütün aksilikler beni bulur) Bedensel Sorunlar (Allerjiler, sırt ve bel ağrıları, fibromiyalji, kabızlık, cinsel sorunlar, şişmanlık, sedef hastalığı, karın ve mide ağrıları, iştahsızlık) Hedef Belirleme (İşyerinde, ilişkilerde, kazanç düzeyinde, projelerde, toplumda yer belirlemede, hayat amacını bulmada) Performans Artırma (Sınav, iş, spor, sanat alanlarında, kolay odaklanma, hafıza geliştirme, yaratıcılık, disiplin geliştirme, verim artırma) Ruhsal Gelişim (Dinginlik, dengeli ilişkiler, sevecenlik, affetmek, sevgi ve hoşgörü geliştirme) EFT, tedavi süreci içinde kişiye psikolojik acı vermiyor ve uzun seanslar gerektirmiyor. İlaç ve iğne tedavisi içermiyor. EFT’nin işe yaraması için, kişinin buna inanması da gerekmiyor. Hiç bir yan etkisi olmadığı için, her durumda kullanılabilir. Doğru uygulandığında başarı oranı çok yüksektir. (%85-97) Hızlı bir tedavi yöntemidir. Bu sebeple terapistler, doktorlar, akupunktur ve refleksoloji uzmanları ve yaşam koçları tarafından hasta ve danışanlara rahatça uygulanmaktadır. Ayrıca kişi, bir defa bu tekniği öğrendikten sonra kendi kendine de uygulayabilmektedir.

EFT duygular, korkular, negatif ve olumsuz inançlar üzerinde çalıştığı için hayatınızı sekteye uğratan KORKULARINIZDAN ÖZGÜRLEŞİRSİNİZ.

EFT ile kendinizi güzel ve tam görmeye başlar kendinizi sevmeyi ve kabul etmeyi öğrenirsiniz. Kendinizi sevmeye başlayınca hayat size ödüller vermeye başlar ve mutluluğa adım atmış olursunuz.

EFT ile hastalanırım düşüncesi içinde geçen ve hastalık hastası haline gelen düşüncelerinizi temizleyerek sağlıklı bir birey haline gelirisiniz.

EFT ile ikili ilişkilerde yaşadığınız olumsuz olaylar sonrası oluşan duygusal travmaları temizleyerek öfkeden, acıdan ve nefretten özgürleşirsiniz.

Hızlıdır; en inatçı tıkanıklıkları bile bir ay içinde sorun olmaktan çıkarır.
Etkili ve kalıcıdır; takıntı, üzüntü, korku ortadan kalkar.
Güvenlidir; iğne, kimyasal madde vb. kullanılmaz.
Özeldir; diğer psikoterapilerde tüm hayatınızı anlatmanız gerekebilir, EFT’ de ise çözmek istediğiniz sorun bulunur ve hemen ortadan kaldırılır.
Öğrenmesi ve uygulaması kolaydır.
Kendi kendine uygulanabilir
Soruna bağlı olarak başarı oranı % 85-97dir

a) Kaş ucu: Kaşın başladığı, altındaki kemiğin burun ile birleştiği nokta
b) Göz yanı: Gözün dış köşesindeki kemiğin üzerindeki nokta
c) Gözaltı: Tam karşıya bakarken gözbebeğinin iki buçuk santim altındaki kemiğin üzerindeki nokta ç)Burun altı: Burnun hemen altındaki, dudak üstünde orta nokta
d) Çene: Çenenin alt sınırı ile alt dudağın ortasındaki nokta
e) Köprücük Kemiği: Köprücük kemiği ile ilk kaburganın göğüs kemiği ile birleştiği nokta. (Göğsün tam ortasındaki kemiğin üst bölümü "U" şeklindeki boşluğundan aşağı iki-üç santim kadar inip sağa/sola iki-üç santim gidince bulduğunuz nokta)
f)Parmaklar: Parmaklarınızın hepsinde avucunuzu yere bakar şekilde tuttuğunuzda tırnağın size bakan tarafında bulunan kenarındaki nokta
g) Başparmak
h) İşaret parmağı
j) Orta parmak
k) Küçük parmak m)Karate kesme noktası: Bilek kemiği ile küçük parmağın dibi arasında, elin etli kısmında tam ortadaki nokta. (Karate kesme hareketi yaparken kullanılan yerin ortasında)

Eft'nin din veya inacla hic bir olumsuz iliskisi yoktur.yontemde sadece bilincalti ile calisilir.
scroll up